Pressiteade annab aluse otseseks uudiseks, pikemaks artikliks, raadio-/teleintervjuuks või informeerib ajakirjandust tootest, teenusest või sündmusest.

Mõningad väiksemad firmad ei pööra pressiteadetele tähelepanu arvates, et meedia huvitub ainult tuntud firmadest. Tegelikult on võimalik ka kõige väiksemal ettevõttel pääseda meedia huviorbiiti. Asjad aga ei juhtu niisama ja selleks peate ise algust tegema ning meediakanalite poole pöörduma.

Pressiteadet võib igaüks ka ise kirjutada, kuid tihtipeale ei tea kõik, milline on hea pressiteade. Nii võib alguses odav ja efektiivne võimalus osutuda mõttetuks ajaraiskamiseks.

Pressiteate puhul on oluline kirjutada ajakirjanikele. Olulised märksõnad on konkreetsus, täpsus, lühidus, asjalikkus, sobilikkus väljaandjale ning pealkiri.

Kui midagi sellest loetelust tundub segane või kirjutamise aega napib, on mõistlikum pressiteate kirjutamine tellimine meilt. Kirjutage meie projektijuhile.

Hind

Pressiteate koostamise hind algab 100 eurost. Hind sisaldab teate kirjutamist, korrektuuri. Lisatasu eest teeme ka väljasaatmist ning loome juurde foto- ja videomaterjali.
Pakume neid teenuseid ka eraldi: keeleline korrektuur, teate edastamine. Teeme ka pressimaterjalide tõlkimist.

Näited

(pressiteadete põhjal valminud uudislood)

Ilmunud on Rebecca Kontuse jõulune album «Jõuludeks koju»
http://www.elu24.ee/2628872/ilmunud-on-rebecca-kontuse-joulune-album-jouludeks-koju

Täna avalikustatakse Mustamäe kiriku arhitektuurilahendus
http://menu.err.ee/uudised/kultuur/d97cd3e6-2060-499a-9aa4-4372c2929b76

Vaata: Noortebändi finalist Soundhouse avaldas debüütvideo
http://www.elu24.ee/1076532/vaata-noortebandi-finalist-soundhouse-avaldas-debuutvideo