Kodulehe tegemine on muutunud väga lihtsaks ning kes vähegi soovib suudab esmase veebilehe/e-poe valmistada ka ise. Tehes ise või tellides selle digiagentuurist on oluline lähtuda allolevatest soovitustest, et veebileht saaks tulemust tuua.

Eesmärk

Kodulehe loomine algab eesmärgi püstitamisest. Nagu iga asjaga turunduses on ka siin vajalik teada, miks te veebilehte vajate. Lihtsalt ilusast kodulehest, kus kirjas pikalt firma ajalugu pole kasu. See ei huvita peale firma omanike mitte kedagi. Selgelt sõnastatud eesmärk on edu alus!

Potentsiaalsed kliendid jõuavad ettevõtte veebilehele oma probleemiga, millele nad tahavad lahendust. Seega on vajalik teha võimalikult lihtsalt arusaadavaks see, kuidas Teie saate kasulikud olla.

Kui veebileht on tehtud valedel alustel siis ei saa see toimida. Ei aita ka kallite reklaamide ostmine teeäärsetele prügikastidele.

Sihtgrupp

Kui eesmärk paigas tuleb paika panna sihtgrupp ehk veebilehe külastajad. Millised on nende eesmärgid ja ootused? See on oluline etapp, kuna aitab paremini mõista, kellele veebilehte loome ja milliseid probleeme lahendame. Ehk siis vaja oleks luua persona – kasutajagruppi esindav personaliseeritud isik (mitte päris isik), kes on loodud oma kasutajagrupi kõige tüüpilisema universaalse näitena.

Sisu

Kui eesmärk ja sihtgrupp loodud saab hakata looma veebilehele sisu. See ei hõlma ainult teksti vaid ka pilte, videot. Oluline on jälgida, et sisu sobiks sinu sihtgrupiga ja oleks lihtsasti leitav ning hästi struktureeritud. Samuti ei tohiks ära unustada otsingumootoritele optimeerimist (SEO).

Struktuur ja funktsionaalsus

Oluline on luua kasutajatele võimalikult lihtne ja kiire tee liikumiseks ning soovitud eesmärkide täitmisele suunamine. Struktuuri loomine aitab kaasa ka parema SEO tegemisele.

Mõelge välja ka, millist funktsionaalsust on vaja veebilehele, et külastaja saaks näita soovitud eesmärgi võimalikult lihtsalt. Kui külastaja peaks veebilehelt hinnapäringu teostama peab see olema võimalikult lihtne. Näiteks kui kasutad kontaktivormi küsi täpselt niipalju infot, kui sul on esimeseks kontakti loomiseks vaja.

Disain

Lõpuks saab asuda veebilehe kujundamise juurde, et kõik see eelnev võimalikult kena välja näeks. Samuti peab disain toetama peamist veebilehe eesmärki. Disaini võib tellida kujundajalt või kasutada valmiskujundusi, kuid kindlasti peab kujundus pakkuma igas seadmes (mobiilis, lauaarvutis, tahvelarvutis jne) parimat kasutajakogemust.

Võta meiega ühendust ning vaatame, kas su veebileht on tänapäevane ja piisavalt optimeeritud?