Google lükkab algselt mais välja tulema pidanud Google Page Experience´i uuenduse edasi ajavahemikku juuni keskpaigast augusti lõpuni. Seega on veebilehe omanikel veel natuke aega oma kodulehe otsimootorile sõbralikumaks tegemisega, sest uuendusega kehtivad edasi ka kõik senised põhilised näitajad, mille järgi Google otsingus lehti ettepoole tõstab.
Viis asja, mis WordPressi lehe aeglaseks teevad
Veebihosting – kui hostinguserver on valesti seadistatud või kehva andmekiirusega
WordPressi seaded – kui ei kasutata puhverdamist suure liikluse juures ja kui koduleht koormab serveri üle suure hulga päringute teenindamisega.
Lehekülje suurus – kui saidil on optimeerimata suured fotod ja palju allalaaditavat sisu.
Vigased pistikprogrammid – kui kasutad katkisi või kehvalt kirjutatud WordPressi lisamooduleid või need on uuendamata.
Liiga aeglased välised skriptid – kui koduleht laeb osa sisu ja skripte välja välistest allikatest, siis võivad need olla aeglased ja teha ka kodulehe aeglasemaks.
Viis asja, mis WordPressi kiiremaks teevad
1. WordPressi hosting kiiremaks – näiteks uusim PHP ja puhverdamine
Kui koduleht asub kiire hostinguteenuse pakkuja juures ning siiski kõik toimib aeglaselt, võib põhjus olla liiga vana PHP versiooni kasutamises. Veebimajutuse iseteenindusest saab selle administraator ise ära muuta. Uusimad WordPressi versioonid töötavad uutel serveri PHP versioonidel paremini.
Teiseks põhjuseks võib olla liiga palju pöördumisi, mis koormavad serverit. Selle vastu aitavad WordPressi Cache- ehk puhverdamislisad, mis aitavad serveerida lehekülgi kiiremini puhvrist kui neid iga kasutaja jaoks uuesti programmist kokku pannes.
2. Suurima või kõige olulisema sisuelemendi laadimise kiirendamine (LCP)
Google mõõdab kodulehe kiiruse juures Largest Contentful Paint´i (LCP) ehk suurima ja olulisima osa allalaadimist, olgu selleks siis veebilehe põhipilt või artikli põhitekst. Suurim sisuosa lehe vaateaknas lubab kasutajal juba lehte kasutama hakata samal ajal, kui muud vähem nähtavad komponendid taustal edasi alla laevad.
3. Esimese sisendi viivituse (FID) aja parandamine
Esimese sisendi viivitus tähendab seda, kui palju aega kulub veebilehel kasutaja esimese sisendi peale reageerimisele. Näiteks kui kasutaja täidab veebivormi ja vajutab “Saada!” nuppu, siis FID on see aeg, millal koduleht andmed ära saadab.
4. Kodulehe elementide kumulatiivse paigutuse aja lühendamine
Kumulatiivne kodulehe elementide paigutus (Cumulative Layout Shift ehk CLS) tähendab seda, et kui veebilehe erinevad elemendid laadivad aeglaselt, siis kujundus nihkub ja muutub vastavalt sellele, kui palju elemente (plokke, pilte) on juba alla laetud. Mõned elemendid mõjutavad kodulehe kasutatavust rohkem, mõned mitte. Oluline on see, et kasutaja saaks põhisisule võimalikult ruttu ligi.
5. WordPressis piltide suurus ekraanile vastavaks
Veel üks kodulehe kiiruse madala skoori põhjustest on liiga suured pildid. Suurte fotode allalaadimine võtab kauem aega ja tavaliselt pole ka vajalik, sest pildi suuruse määrab selle esitamise suurus ekraanil. Mobiilidel näiteks on eriti väikesed ekraanid, ja sinna on vaja hoopis väiksema mahuga pilte, ilma et kasutajakogemus kannataks.
Lahenduseks on näiteks mobiilile optimeeritud WordPressi teema. Sellega teeb WordPress pildi alati automaatselt kasutaja (mobiili) ekraanile vajalikuks suuruseks.
Põhjalikumat artiklit saad lugeda Veebimajutus.ee blogist.
PS. Kui ise hätta jääd võid abi küsida ka meilt. Aitame su WordPressi lehe kiiremaks teha ja kodulehe ära optimeerida.
Robot Meedia on Veebimajutus.ee partner. Kirjuta meile ning anname sulle proovimiseks 6 kuud tasuta veebimajutust. Veebimajutus.ee eesmärgiks on pakkuda kvaliteetset täislahendust, teenindades igapäevaselt kokku rohkem kui 25-tuhandet domeeni.
Comments by Robot Meedia