WordPress on maailma kõige populaarsem sisuhaldussüsteem, mis tähendab, et see on ka häkkerite jaoks kõige ihaldatum platvorm, mida rünnata. Nagu igal tehnoloogial, on ka WordPressil turvaprobleeme, mis võivad olla ohtlikud nii veebilehele kui selle külastajatele ning selle eest tuleb oma kodulehte tõhusalt kaitsta.

Veebimajutus.ee-s on kodulehe majutajatel olemas üks hea sisseehitatud lahendus, mis kaitseb WordPressi koodi, kujundusi ning pluginaid turvaohtude eest. Tegemist on Patchstackil põhineva Turvakaitse pluginaga, mis sisaldub Veebimajutus.ee Pluss paketis.

Milles seisneb WordPressi turvaprobleem?

WordPressi sisuhaldusplatvorm on küll vabavaraline ja hästi kirjutatud, seda täiendatakse pidevalt tuhandete arendajate poolt, kuid sel maailma populaarseimal veebiplatvormil on üks probleem, mis ei sõltugi koodi headusest ega turvalisusest.

Nimelt on probleem just selles, et kuna see on nii populaarne platvorm, on tegemist ka kõige ihaldusväärsema sihtmärgiga häkkeritele. Kui ühe ja sama turvaaugu abil saab sisse tohutult paljudesse veebidesse üle maailma, tasub see alati pingutamist.

Lisaks töötab WordPressi veebileht tavaliselt väga paljude lisamoodulite abiga, mis kõik on valmistatud kolmandate osapoolte poolt ning just see ongi peamine turvarisk. Miks? Kõige sagedamini avastatakse turvaaugud just templiitides ja pistikprogrammides ning nende turvaaukude kaudu saavadki häkkerid kodulehele ligi.

Näiteks on esinenud juhtumeid, kui häkkerid on suutnud ligi pääseda WordPressi administraatori kontole ja kustutanud veebilehe sisu või paigaldanud pahavara, mis varastab veebikasutajate isikuandmeid. 

Milles seisneb turvaprobleemi lahendus?

Kõige elementaarsem samm oma WordPressi veebilehe turvalisuse tagamiseks on selle tarkvara pidev uuendamine. Kuid see kaitseb lehte vaid siis, kui uuendus on tehtud. Seda ei jõua keegi teha kohe neil minutitel või tundidel, kui turvauuendus on välja tulnud. Mis aga saab seni, kuni uuenduseni jõutakse?

Turvaparanduste paigaldamine oma veebi on küll oluline ja seda tuleb teha kiiresti, kuid tõelise turvalisuse tagab Patchstacki Turvakaitse, mis hakkab veebi kaitsma kohe. See on kriitilistel hetkedel pea ainus võimalus oma veebi koheselt turvama hakata. Lisaks on alati olemas ka selliseid pluginaid, millele turvaohu avastamisel kohe värskendust ei väljastata. Sellisel juhul on ainus lahendus täielik Turvakaitse

Veebimajutus.ee-s kodulehe majutamisel on eeliseks see, et kõik saab hõlpsasti seadistada ühest kohast, sealhulgas Turvakaitse, mis on täielikult integreeritud iseteenindusveebi ning ise midagi WordPressis tegema ei pea (vastav Plugin peab olema aktiivne).

Loe edasi Veebimajutus.ee blogist ning saad teada mida saaksid ise ära teha kodulehe paremaks kaitsmiseks ning kuidas Turvakaitset aktiveerida ja kasutada.


Robot Meedia on Veebimajutus.ee partner. Kirjuta meile ning anname sulle proovimiseks 6 kuud tasuta veebimajutust. Veebimajutus.ee eesmärgiks on pakkuda kvaliteetset täislahendust, teenindades igapäevaselt kokku rohkem kui 25-tuhandet domeeni.